Categories: Spor

Futbolda devrim gibi karar: Yayın hakları kulüplere geçiyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Ankara’da gerçekleştirilen TFF Olağan Genel Kurulu’nda konuştu. Süper Lig A.Ş’nin kurulması konusunda Kulüpler Birliği ile mutabık kaldıklarını kaydeden Özdemir, “Kulüpler Birliği’nin uzun zamandır gündeminde olan Süper Lig A.Ş’nin kurulması konusunda mutabık kaldık. TFF’nin kanunen sahip olduğu yayın haklarının, kurulacak Süper Lig A.Ş’ye devredilmesini TFF olarak destekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Yeni yabancı oyuncu sayısı konusunda da konuşan Nihat Özdemir, “Yeni yabancı sayısı kararını geçen sezon uygulayacaktık. Sizlerden gelen talep nedeniyle bunu erteledik. 2021-2022 sezonundan itibaren bu kararı uygulayacağımızı sizlere bildirdik. Amacımız tüm kulüplerin planlamalarını buna göre yapmasıydı” ifadelerini kullandı. TFF İBRA EDİLDİ TFF Başkanı Nihat Özdemir, yeni sezonda statlara alınacak seyirci kapasitesini de açıkladı.

Özdemir, “Stadyum kapasitelerinin yüzde 50’si, locaların yüzde 100’ü olmak üzere taraftarlarımız bu sezon maç izleyebilecek. Salgının seyrine göre futbol ailemiz için her türlü kolaylığı sağlayacağız” dedi. Genel kurulda Türk futbol tarihinde çok önemli kararlar verileceğini de belirten TFF Başkanı, 2022-23 sezonunda TFF 1. Lig’de de VAR uygulamasını kullanmayı hedeflediklerini söyledi.

Öte yandan genel kuruldan bir gün önce TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüşen 1., 2. ve 3. Lig kulüpler Birliği temsilcileri, sorunlar konusunda söz aldıktan sonra ibra konusunda TFF’ye destek verdi. Yapılan oylamada TFF Başkanı ve yönetim kurulunun hesap ve faaliyetleri ibra edildi.

Güvenilir Haber

Share
Published by
Güvenilir Haber

Recent Posts

Heyelan sonrası yapılmıştı! Selden sonra yıkılıyor

Kentte, 11 Ağustos’ta, 24 saatte metrekareye düşen 240 kilogram yağışın ardından sel ve heyelanlar meydana…

1 ay ago

İzmir’de ormanlık alanda yangın

Yangın, saat 18.00 sıralarında ilçeye bağlı Ovacık Mahallesi mevkiinde henüz belirlenemeyen sebepten meydana geldi. Yangın…

1 ay ago

Kılıçdaroğlu: Afetlere karşı hazır olmak devletin asli görevlerindendir

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen büyük Marmara Depremi’nin yıl dönümünde…

1 ay ago

CHP’li vekil ortaya çıkardı… AKP’li başkan ikinci maaşa veda etti

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 13 Mayıs’ta AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in aynı…

1 ay ago

Meteoroloji’den uyarı: Yerel yağışlara dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı…

1 ay ago

Son dakika! Beşiktaştan Kaan Ayhana transfer teklifi

Kaan Ayhan Sassuolo’ya veda etmeye hazırlanıyor. Milli futbolcu, geçen sezon başında transfer olduğu İtalyan ekibinden…

1 ay ago

This website uses cookies.